Bartłomiej Topa
Bartłomiej TopaUrodzony 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. Laureat medalu za szczególne Zasługi dla Nowego Targu. Absolwent wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższedł Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1991).
Rozpoznawalność przyniosła mu rola Zenka Pereszczako w serialu emitowanym w latach 1999-2006 pt. Złotopolscy.
Ciekawostka: w 2016 otrzymał Złotego Szczeniaka za najlepszą kreacją aktorską na 5. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Dwoje na zakręcieKatarzyna Herman
Katarzyna HermanUrodzona 13 sierpnia 1971 roku w Mrągowie. Laureatka nagrody za debiut za rolę Agafii Tichonowny w Ożenku Gogola na XXXV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (1995). Absolwent wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1994).
Zadebiutowała jako aktorka rolą Janeczki Jurewicz w serialu Boża podszewka. Rozpoznawalność zdobyła rolą Karoliny Waligóry w serialu Magda M.
Ciekawostka: w dzieciństwie marzyła o byciu baletnicą.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
Dwoje na zakręcieKarol Dziuba
Karol DziubaUrodzony 26 maja 1991 roku w Mikołowie. Laureat nagrody ,,Arete” za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia. Absolwent wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2015).
Rozpoznawalność wśród publiczności przyniosły mu rolę w serialach: Zawsze warto oraz O mnie się nie martw.
Ciekawostka: w 2020 wziął udział w trzynastej edycji programy Twoja twarz brzmi znajomo.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Dwoje na zakręcieEwa Kasprzyk
Ewa KasprzykUrodzona 01 stycznia 1957 roku w Stargardzie. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi z okazji 50-lecia Teatru Wybrzeże (1996).
Debiutowała w teatrze w spektaklu Tibora Dery’ego pt. Reportaż z pop festiwalu w reż. K. Gordna w Teatrze Wybrzeże, gdzie w latach 1983 – 2000 należała do stałego zespołu teatralnego. Rozpoznawalność szerszej publiczności przyniosły jej role filmowe w kultowych filmach m.in. Kogel-mogel (1988) oraz Komedia małżeńska (1993).
Ciekawostka: w roku 2009 otrzymała nagrodę „Hiacynta” od Fundacji Równości za ,,zasługi dla tolerancji, równouprawnienia i walki z dyskryminacją”.
W Wydziale Produkcji możecie Ją zobaczyć w spektaklu:
Sztuka i seks czyli Peggy GuggenheimJacek Kopczyński
Jacek KopczyńskiUrodzony 11 sierpnia 1971 roku w Łodzi. Laureat nagrody „Robi swoje!” dla młodego polskiego aktora na 19. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa „Lato z Musami” w Nowogardzie (2015).
Debiutował w teatrze w roli syna Macieja w Karmanioli Joanny Kulmowej w reż. Marka Sikory na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Rozpoznawalność szerszej publiczności przyniosło mu wiele ról serialowych m.in. Samo życie, M jak miłość czy Pensjonat pod Różą.
Ciekawostka: nie ma sposobu na zliczenie jego wspaniałych ról dubbingowych.
W Wydziale Produkcji możecie Go zobaczyć w spektaklu:
Bez hamulcówPaweł Domagała
Paweł DomagałaUrodzony 19 stycznia 1984 roku w Radomiu. Laureat nagrody „Robi swoje!” dla młodego polskiego aktora na 19. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa „Lato z Musami” w Nowogardzie (2015).
Debiutował będąc jeszcze w liceum na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu rolą Ignasia w spektaklu Trans-Atlantyk. Rozpoznawalność szerszej publiczności przyniosła mu rola Tomasza „Szyi” Zarównego w filmie Wkręceni.
Ciekawostka: jest członkiem Kabaretu na Koniec Świata.
W Wydziale Produkcji możecie Go zobaczyć w stand-up’ie:
Zresztą nieważneMilena Staszuk
Milena StaszukUrodzona 12 kwietnia 1991 roku w Hrubieszowie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2015).
Debiutowała
Ciekawostka: jest autorką podcastu Anonimowa Aktorka.
W Wydziale Produkcji możecie Ją zobaczyć w sztuce:
PorwaniePaweł Małaszyński
Paweł MałaszyńskiUrodzony 26 czerwca 1976 roku w Szczecinku. Laureat nagrody Telekamery w 2008 oraz 2008 roku. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – filii we Wrocławiu (2002).
Oficjalnie debiutował w 2003 roku w podwójnej roli Trufaldina i Arlekina w Sługach dwóch panów Carla Dogoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego na scenie Teatru Kwadrat w Warszawie, jednak w trakcie studiów zagrał w sztuce Maksyma Gorkiego Letnicy (2001) w reżyserii Bożeny Baranowskiej. Popularność wśród widzów przyniosła mu rola Piotra Korzeckiego w serialu Magda M.
Ciekawostka: jest wokalistką zespołu Cochise.
W Wydziale Produkcji można zobaczyć Go w sztuce:
BarabuumMarcin Korcz
Marcin KorczUrodzony 15 listopada 1986 roku w Krakowie. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2009).
Na telewizyjnym ekranie debiutował w serialu Rodzina zastępcza jako Michał Kercz. Rozpoznawalność dała mu rola Leona Kellera w Wojennych dziewczynach oraz Pawła Radeckiego w O mnie się nie martw. W 2012 roku zagrał główną rolę w filmie Być jak Kazimierz Deyna.
Ciekawostka: początkowo myślał o karierze sportowej, trenował długodystansowe biegi przełajowe.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
BarabuumJowita Budnik
Jowita BudnikUrodzona 28 listopada 1973 roku w Warszawie. Laureatka Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Plac Zbawiciela.
Na ekranie debiutowała w wieku 12 lat w Kochankach mojej mamy Radosława Piwowarskiego. Popularność przyniosła jej rola w telenoweli W labiryncie.
Ciekawostka: przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauze, który obsadził Ją w jednej z głównych ról w swoim filmie Sieć.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
BarabuumKatarzyna Wajda
Katarzyna WajdaUrodzona 02 lipca 1986 roku w Poznaniu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2010).
Na dużym ekranie debiutowała w 2012 roku rolą Justyny Łuszcz w filmie Jesteś bogiem. Rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach takich jak: Odwilż, Na wspólnej, Kruk.
Ciekawostka: przed szkołą aktorską uczęszczała na zajęcia do Teatru Młodzi Polanie przy Domu Polskim w Seattle (gdzie przez kilkanaście lat mieszkała).
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
BarabuumHiroaki Murakami
Hiroaki MurakamiUrodzony 15 listopada 1983 roku w Kumamoto (Japonia). Laureat nagrody Ars Quaerendi przyznawanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury w kategorii: Uczeń. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2013).
Debiutował w 2010 roku na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Ciekawostka: aktor związany jest z Teatrem Nowym w Warszawie.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Bez hamulcówPaweł Ciołkosz
Paweł CiołkoszUrodzony 17 października 1982 roku w Dębicy. Laureat pierwszej nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Franza w przedstawieniu Pułapka i rolę Paula biznesmena w przedstawieniu Usta pełne ptaków na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2007).
Debiutował w 2005 roku w seriatu Egzamin z życia.
Ciekawostka: od 2007 roku prężnie działa w świecie polskiego dubbingu.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Porwanie
Bez hamulcówLesław Żurek
Lesław ŻurekUrodzony 30 czerwca 1979 roku we Wrocławiu. Wyróżniony podczas XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Merkucja w Romeo i Julii (2005). Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2005).
Debiutował w 2006 roku na scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w roli Podchorążego w Kordianie Juliusza Słowackiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Na ekranie zadebiutował epizodyczną rolą w noweli Andrzeja Jakimowskiego Torba.
Ciekawostka: zwyciężył czternastą edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo (2021).
W Wydziale Produkcji możecie Go zobaczyć w sztuce:
Bez hamulcówPiotr Szwedes
Piotr SzwedesUrodzony 05 sierpnia 1968 roku w Lidzbarku Warmińskim. Laureat nagrody Tonsilu na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi (1992). Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1992).
Debiutował w 1992 roku w melodramacie kostiumowym Dama kameliowa Jerzego Antczaka i niemieckim filmie Stella Stevens Roberta Sigla. Rozgłos przyniosły mu rolę Roberta Ratackiego „Prymusa” w Młodych wilkach (1995) oraz Tomka Gabriela w Złotopolskich.
Ciekawostka: organizuje koncerty charytatywne Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa na rzecz szpitala w Lidzbarku Warmińskim.
W Wydziale Produkcji możecie zobaczyć Go w sztuce:
Bez hamulcówJoanna Kurowska
Joanna KurowskaUrodzona 25 listopada 1964 roku w Gdyni. Laureatka nagrody Jury i nagrody PAGART-u na VIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1987). Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1988).
W 1987 roku miała debiut sceniczny na deskach Teatru Studyjnego’83 w Łodzi oraz w tym samym roku miała swój debiut telewizyjny w jednym z odcinków mini-serialu Ucieczka z miejsc ukochanych Juliana Dziedziny. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Jagody Karwowskiej-Bonnet w serialu Jerzego Gruzy Czterdziestoltek. 20 lat później (1993).
Ciekawostka: W 2012 roku zagrała postać Kaliny Jędrusik w sztuce Marcina Szczygielskiego Kallas, opowieść o przyjaźni Kaliny Jędrusik Violetty Willas w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.
W Wydziale Produkcji możecie Ją zobaczyć w sztuce:
Bez hamulcówKatarzyna Ankudowicz
Katarzyna AnkudowiczUrodzona 03 czerwca 1981 roku w Morągu. Wyróżniona przez Jury Młodzieżowe za rolę Carol w przedstawieniu W piątek wieczorem Willy’ego Russella w Akademii Teatralnej w Warszawie na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.
W teatrze debiutowała w 2004 roku rolą macochy w Kopciuchu Janusza Głowackiego w reżyserii Willa Pomerantza na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Debiut filmowy to dwie role drugoplanowe w filmach z 2002 roku Dzień Świra w reżyserii Marka Koterskiego i Julia wraca do domu w reżyserii Agnieszki Holland. Popularność przyniosła jej rola Sylwii Nowik w serialu Bulionerzy.
Ciekawostka: zaangażowana w kampanię #pozywamsmog w ramach której działają na rzecz polepszenia stanu powietrza w Polsce.
W Wydziale Produkcji można Ją zobaczyć w sztuce:
Bez hamulcówKarolina Sawka
Karolina SawkaUrodzona 15 grudnia 1991 roku w Szczecinie. Laureatka nagród za rolę Nel Rawlison na festiwalach Ale kino! (2001) w Poznaniu, Giffoni Film Festival (2001) we Włoszech oraz na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży (2022) w Moskwie. Absolwentka wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2018).
Debiutowała w 2001 roku w serialu i filmie W pustyni i w puszczy. W teatrze debiutowała w 2015 roku rolą w spektaklu Spadając w Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalnia Łódź.
Ciekawostka: od 2001 roku posiada tytuł Ambasadora Szczecina.
W Wydziale Produkcji możecie Ją zobaczyć w sztuce:
Bez hamulcówMichał Piela
Michał PielaUrodzony 21 grudnia 1978 roku w Katowicach. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2003).
Debiutował w 2001 roku epizodycznymi rolami w serialach Pokój na czarno i Plebania. Rozpoznawalność przyniosła mu rola aspiranta Mieczysława Nocula w serialu Ojciec Mateusz.
Ciekawostka: w 2012 roku zagrał rolę psa – w filmie reklamowym na rzecz ochrony psów Mafia dla psa.
W Wydziale Produkcji można go zobaczyć w sztuce:
Kim jest Pan Schmitt?Alma Asuai
Alma AsuaiUrodzona 25 maja 1990 roku w Biskupcu.
Ciekawostka: Aktorkę możecie spotkać również na wybiegu, zajmuje się również modelingiem.
W Wydziale Produkcji możecie zobaczyć Ją w sztuce:
Kim jest Pan Schmitt?Monika Krzywkowska
Monika KrzywkowskaUrodzona 23 lutego 1973 roku w Warszawie. Lauretka nagrody Feliks Warszawski w kategorii: pierwszoplanowa rola żeńska za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (1997).
Debiutowała w 1995 roku w filmie Berenika, natomiast na deskach teatru pokazała się w 1997 roku w spektaklu Adwokat i róże Zbigniewa Zapasiewicza. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Teresy Jankowskiej-Szpunar w serialu Samo życie.
Ciekawostka: głos Aktorki możecie kojarzyć również z ról dubbingowych, jej głosem mówiła m.in. postać Heleny Bonham Carter w Jeźdźcu znikąd (2013) oraz Kopciuszku (2015).
W Wydziale Produkcji możecie zobaczyć Ją w sztuce:
Prawda
Kim jest Pan Schmitt?Maurycy Popiel
Maurycy PopielUrodzony 03 stycznia 1990 roku w Krakowie. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2013).
Debiutował na scenie Teatru Bagatela w Krakowie w farsie Wieczór kawalerski. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Olka Chodakowskiego w serialu M jak miłość, którą gra od 2014 roku.
Ciekawostka: do roli w Koronie królów musiał nauczyć się jeździć konno oraz musiał ćwiczyć walkę mieczem.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
PikantniDominika Kachlik
Dominika KachlikUrodzona 14 sierpnia 1992 roku w Krakowie. Laureatka Nagrody Opis Film dla Aktorki „którą chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym” za rolę w spektaklach Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek oraz ICOIDI na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2018).
Debiutowała w 2015 roku epizodami w serialach Przyjaciółki, Krew z krwi 2 oraz Aż po sufit.
Ciekawostka: w 2020 roku wygrała międzynarodowy casting na główną rolę żeńską w hollywoodzkim filmie Hong Kong Love Story w reżyserii Keoni Waxmana.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
PikantniAnna Mucha
Anna MuchaUrodzona 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Laureatka nagrody Świry w kategorii Wydarzenie roku na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W latach 2007-2008 przebywała w Nowym Jorku, gdzie uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w Lee Strasberg Theatre and Film Institute.
Zadebiutowała w wieku 9 lat na dużym ekranie rolą Sabinki w filmie Andrzeja Wajdy Korczak. Zagrała w wielu spektaklach Teatru Telewizji, serialach czy filmach. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Magdaleny Budzyńskiej w serialu M jak miłość, w którym gra od 2003 roku.
Ciekawostka: w 2013 roku założyła Instytut ,,Kosmopolis” Fundację Nauki, Kultury i Edukacji.
W Wydziale Produkcji można zobaczyć Ją w sztuce:
PikantniMichał Ziembicki
Michał ZiembickiAbsolwent Szkoł Aktoeskiej Machulskich w Warszawie (2005).
Debiutował w Ślubach panieńskich Fredry w Teatrze na Woli w Warszawie.
Ciekawostka: współtworzy grupę teatralną Wytwórnia Bajek, która aktywnie działa i zajmuje się tworzeniem edukacyjnych spektakli dla dzieci. Ich produkcje można zobaczyć m.in. w Teatrze Capitol w Warszawie.
W Wydziale Produkcji można Go zobaczyć w sztuce:
PikantniArtur Barciś
Artur BarciśUrodzony 12 sierpnia 1956 roku w Kokawie k. Częstochowy. Laureat wielu nagród teatralnych m.in. nagrody Krzyształowy Granat dla „najkomiczniejszego aktora” przyznany na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1979).
Przed kamerami debiutował w 1978 roku w obrazie pt. Do krwi ostatniej. Przez lata związany z warszawskim Teatrem Ateneum, z którym podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu w 2018 roku otrzymał nagrodę za rolę męską w spektaklu Trans-Atlantyk. Popularność zyskał dzięki występom w takim serialach jak Miodowe lata (Tadeusz Norek) oraz Ranczo (Arkadiusz Czerepach).
Ciekawostka: jest współautorem autobiografii pt. Aktor musi grać, by żyć.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Porwanie (które także wyreżyserował)
Bez hamulców (które także wyreżyserował)
wyreżyserował także:
BarabuumMarcin Perchuć
Marcin PerchućUrodzony 30 czerwca 1973 roku w Warszawie. Laureat wielu teatralnych za spektaklu wyprodukowane przez Teatr Montownia. W 2024 roku odznaczony Brązowym Medalem „Zasłożony Kulturze Gloria Artis.
W teatrze oficjalnie debiutował w 1996 roku w roli Sylwestra w Szelmostwach Skapena Moliera w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Jednak również od tego roku występował gościnnie w różnych miejscach z Teatrem Montownia.
Ciekawostka: jest jednym z Aktorów, którzy od początku tworzyli Teatr Montownia, który istnieje po dziś dzień.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
PorwaniePiotr Grabowski
Piotr GrabowskiUrodzony 08 lipca 1968 roku w Szczecinie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1991).
Debiutował w 1991 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie sztuką pt. Klątwa Stanisława Wyspiańskiego. Na dużym ekranie debiutował w 1994 roku w melodramacie komediowym Waldemara Szarka Oczy niebieskie.
Ciekawostka: Aktor od 2014 roku występuję w Teatrze Narodowym w Warszawie.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
PorwanieAntoni Pawlicki
Antoni PawlickiUrodzony 22 października 1983 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2006).
Debiutował na dużym ekranie, już w trakcie studiów, jako 19-letni Ślązak Wojtek w dramacie Sławomira Fabickiego Z odzysku (2006), za którą został uhonorowany nagrodą za debiut aktorski w głównej roli męskiej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych ,,Młodzi i Film”, nagrodą aktorską i nagrodą ,,Odkrycie Festiwalu” na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni, nagrodą za główną rolą męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach oraz nagrodą za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bratysławie.
Na deskach teatru po raz pierwszy wystąpił w inscenizacji sztuki Williama Szekspira Romeo i Julia w Teatrze Nowym w Poznaniu (2005).Ciekawostka: w 2022 roku został producentem i wydawcą audiobooka pt. Opowieści ze wsi.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Porwanie
Kim jest Pan Schmitt?Damian Kulec
Damian KulecUrodzony 25 grudnia 1990 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2013).
Debiutował na ekranie w serialu Układ Warszawski, natomiast rozpoznawalność przyniosły mu role: Daniela w Zakochani po uszy oraz Kacpra Nowaczyka w Pierwszej Miłości. Na deskach teatralnych debiutował w 2008 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi, gdzie był wtedy na etacie, spektaklem Plotka w reżyserii Norberta Rakowskiego.
Ciekawostka: Aktora bardzo często usłyszenie podczas oglądania filmów/serialów/bajek z polskim dubbingiem.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
PorwanieKatarzyna Ucherska
Katarzyna UcherskaUrodzona 07 października 1992 roku w Nowym Sączu. Laureatka Nagrody Fundacji im. Aleksandry Śląskiej za wybitne osiągnięcia artystyczne na scenie Teatru Ateneum w Warszawie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2016).
Debiutowała na ekranie w serialu Klan, jednak rozpoznawalność przyniosła jej rola Olgi Juszczuk w serialu Dziewczyny ze Lwowa.
Ciekawostka: Aktorkę na stałe można oglądać na deskach teatru Ateneum.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
PorwanieBarbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-SzatanUrodzona 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Laureatka trzech Telekamer (2015,2016,2017) dla najlepszej Aktorki oraz Złotej Telekamery (2018). Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2009).
Zadebiutowała w 2006 roku na szklanym ekranie epizodyczną rolą Iwony w serialu Plebania. W latach 2013-2021 występowała w spotach reklamowych telefonii komórkowej PLAY, co przyniosło jej ogólnopolską rozpoznawalność.
Ciekawostka: Aktorka jest założycielką fundacji ,,Z porywu serca”.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
PorwanieTomasz Sapryk
Tomasz SaprykUrodzony 17 listopada 1966 roku w Warszawie. Laureat Orła w kategorii ,,najlepsza drugoplanowa rola męska” za rolę Ojca w filmie Sztuczki Andrzeja Jakimowskiego (2008). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1990).
Debiutował rolą Tybalta w spektaklu Romeo i Julia Williama Shakespearea w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Ciekawostka: należał do Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie przez rok pełnił funkcję drużynowego 288 WDH Trampy na Pradze-Południe.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Prawda
odpowiada również za reżyserię spektakl:
Wyjątkowy prezentAndrzej Zieliński
Andrzej ZielińskiUrodzony 14 października 1962 roku w Tarnowie. Laureat takich nagród jak: Feliks za rolę pierwszoplanową w Wniebowstąpieniu w Teatrze Współczesnym (2002) oraz Feliks Warszawski za najlepszą rolę pierszoplanową w spektaklu Udając ofiarę w Teatrze Współczesnym (2007) oraz za pierwszoplanową rolę męską w Ludziach i aniołach w Teatrze Współczesnym (2009). Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1986).
Zadebiutował jako student w filmie telewizyjnym Jerzego Kołodziejczyka Wakacje z Madonną (1983). Rozpoznawalność zapewniła mu rola doktora Adama Pawicy w serialu Na dobre i na złe oraz gangstera Andrzeja Basiaka ,,Mnicha” w serialu Odwróceni.
Ciekawostka: zanim dostał się do szkoły aktorskiej zatrudnił się w teatrze im. L. Solskiego w Krakowie jako maszynista.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztukach:
Prawda
Kim jest Pan Schmitt?Marta Żmuda Trzebiatowska
Marta Żmuda TrzebiatowskaUrodzona 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Laureatka nagrody Arete za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2007).
Zadebiutowała w 2005 roku rolą Belli w serialu Dom niespokojnej starości (który miał emisję dopiero w 2010 roku). Rozpoznawalność zyskała dzięki drugoplanowej roli w serialu: Jagody Rajewskiej w Magdzie M. oraz pierwszoplanową rolą w filmie Nie kłam, kochanie.
Ciekawostka: w 2023 roku wydała książkę pt. Bliżej siebie. Imiona kobiecości, której jest też autorką.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
PrawdaAleksandra Popławska
Aleksandra PopławskaUrodzona 17 marca 1976 roku w Zabrzu. Laureatka wielu nagród m.in. nagrody Złotego Anioła za „niepokorność twórczą” na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu (2022). Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Filii we Wrocławiu (2000).
Debiutowała w serialu Klasa na obcasach, jednak rozpoznawalność przyniosły jej takie seriale jak: Wataha, Szadź, Belfer.
Ciekawostka: absolwentka szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
Wyjątkowy prezentBeata Ścibakówna
Beata ŚcibakównaUrodzona 28 kwietnia 1968 roku w Zamościu. Absolwentka wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1992).
W teatrze debiutowała rolą Zosi w przedstawieniu impresaryjnym pt. Pan Tadeusz Adama Mickiewicza w reżyserii Jana Englerta. Na duży ekran trafiła w 1992 roku w dramacie psychologicznym Roberta Glińskiego Wszystko co najważniejsze. Popularność przyniosły jej role serialowe: lekarki kardiolożki w Samym życiu; dr Orlickiej w Na dobre i na złe oraz anestezjolożki w Diagnozie.
Ciekawostka: Aktorka odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za „zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury, za osiągnięcia artystyczne”.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Ją w sztuce:
PrawdaMarcin Bosak
Marcin BosakUrodzony 09 września 1979 roku w Łodzi. Laureat nagrody Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP w IX Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę Judasza w sztuce Żegnaj Judaszu w reżyserii Bożeny Suchockiej. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2003).
Na szklany ekran trafił w filmie Marcela Szytenchelma Z piosenką na Belweder (1995). Rozpoznawalność przyniosła mu rola Kamila Gryca w serialu M jak miłość. W teatrze debiutował w roli kelnera w sztuce Mikołaja Gogola pt. Rewizor w reżyserii Andrzeja Domalika.
Ciekawostka: kilka razy był mistrzem Polski młodszych juniorów w karate.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Wyjątkowy prezentJan Wieczorkowski
Jan WieczorkowskiUrodzony 24 lutego 1972 roku w Rabce. Laureat II Nagrody za tytułową rolę w spektaklu „Joko świętuje rocznicę” Rolanda Topora z Akademii Teatralnej w Warszawie na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Absolwent wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (1997).
Zadebiutował na kinowym ekranie jako Jan w młodości w dramacie psychologicznym Andrzeja Barańskiego Dzień wielkiej ryby (1996). Uwagę publiczności zwrócił na siebie rolą Michała Chojnickiego w telenoweli Klan (1997-2004).
Ciekawostka: w okresie licealnym nakręcił thriller Świadkowie.
W Wydziale Produkcji zobaczycie Go w sztuce:
Wyjątkowy prezent